Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

omdat ik zelf gek ben van kaas , en ook nog redelijk zuinig heb ik mijn kaasvoorraad op een andere manier opgebouwd als een wekelijks puntje in de winkel halen.

 

ik koop bij de aldi van die lelijke edammers die in de wax verpakt zitten , die rode waslaag haal ik eraf en verwijder ook het zacht geworden eerste laagje plastic ( je hebt nu een "kale" kaas over die nauwelijks te bewaren is .

bij de Brouwmarkt in almere kaascoating gekocht . daarmee "schilder" je je kaas rondom , dit doe je een keer of 4, nu ziet je kaasje er al veel beter uit .

 

van deze bewerkte jonge edammers heb ik er 3 staan die ik 2-3 maanden laat rijpen ( het word dan belegen edammer) , bij het aansnijden van de eerste kaas ga ik ook weer naar de winkel en haal een nieuwe jonge edammer waarbij ik hetzelfde ritueel weer doe .

 

de kazen staan gewoon in de keuken , bovenop een kast ( dus NIET in de koelkast)

 

op deze manier heb ik altijd 3 edammers staan waar ik dus makkelijk een paar maanden mee toe kan , je voorraad raakt ook nooit over datum , je voorraad is feitelijk ook nog mee geld waard geworden , want belegen kaas is duurder als jonge ....

 

 

 

succes

  • Leuk 1
Begin nu je eigen moestuin. Bekijk de zadenpakketten Op zoek naar waterfilters, messen, tools of lang houdbaar eten? Ga dan naar www.prepshop.nl!
Geplaatst:

Ik heb vacuum verpakte kaas zeven maanden goedgehouden buiten de koelkast.

Daarna was het op... maar misschien kan het nog wel langer.

 

Maar ik heb ook een vraag: waarom haal je het waslaagje eraf en doe je er zelf een andere laag overheen?

Blijft de kaas niet lang goed met alleen de waslaag?

Geplaatst:

de rode waslaag is zo dicht dat er geen vocht uit de kaas kan , en zodoende zal de kaas ook slecht rijpen.

voor mij de reden om een andere jas aan te brengen.

Geplaatst:

Het enige wat ik niet eet is kaas . Daarom prep ik het ook niet . Maar de tips vind ik dan wel interessant moest ik ooit kaas gaan preppen .

 

Geert

Geplaatst:

Wat een top tip. Ik ben een echte kaasliefhebber. Boursinblokjes vries ik wel in, Maar wat te doen met de gewone kaas? Dus dank je wel, ik ga het zo ook doen.

Geplaatst:

Wij houden alleen van oude en overjarige kaas, soms wel 2 jaar gerijpt. Dus zou ik de de kaas vrij jong kunnen kopen n lang moeten laten rijpen. Ik heb er tot nu toe echter nooit over nagedacht om kaas te preppen.

Geplaatst:

heb het idee maar even laten varen , als je de wax van de kaas haalt zit de plastic laag vast aan de wax.

mischien dat dit met smelten wel los komt , maar daar moet ik dan eens een projectje van maken.

Geplaatst:

@hurbie

De laagjes trek je zo los van elkaar. Om uit te proberen in een bakje op de gaspit gezet. En het smelt perfect en het brand ook prima er zat een klein gaatje in het bakje en kreeg mooie vlammen.

Het idee van een geurkaars krijgt wel een nieuwe dimensie. Ik heb er nog geen kaars van gemaakt maar als ik het zo zie lukt dat wel

[ATTACH=CONFIG]11207[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]11208[/ATTACH]

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Herstel opmaak

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...