Ga naar inhoud

Het forum is weer online!

Welkom mede-preppers, zoals jullie zien is het forum na 4 jaar weer online. Tijd voor een feestje! Je kunt met je oude gebruikersnaam en wachtwoord inloggen. Als dit is gelukt, pas dan gelijk je e-mailadres aan. Deze klopt namelijk niet meer omdat we die 4 jaar geleden hebben verwijderd.

Weet je je wachtwoord niet meer? Dan kan je de wachtwoord vergeten functie NIET gebruiken, omdat we je e-mailadres dus niet meer hebben. Mail in dat geval naar forum@preppers.nl en noem je gebruikersnaam en voeg een notificatiemail bij van het oude forum als je die nog hebt.

Mocht je echt niks hebben mail ons dan sowieso je gebruikersnaam, we zullen je dan verdere instructies geven!

Dreutel

Als je nog wijn wilt inslaan.

Recommended Posts

Begin nu je eigen moestuin. Bekijk de zadenpakketten Op zoek naar waterfilters, messen, tools of lang houdbaar eten? Ga dan naar www.prepshop.nl!

Tips,

Vele Wijnen zijn vegetarische instinker,  

waar moet je dan op letten???.

 

 

Sommige voedingsmiddelen bevatten dierlijke ingrediënten zonder dat we ons daarvan bewust zijn.

Wijn bijvoorbeeld is een vegetarische instinker. Hoe kan dat?

Wijn wordt gemaakt van druiven, dus vegetarisch, toch? In de meeste gevallen niet. Wijnbouwers voegen vaak iets toe om de drank te filteren en sneller helder te krijgen. Na de fermentatie is wijn namelijk troebel, door gistcellen en restjes van druivenschillen. Die lossen deels vanzelf op, maar dierlijke eiwitten versnellen dat 'klaringsproces'.  

Uit maag of beenderen

Om wijn helder te maken wordt meestal stremsel (een extract uit de lebmaag van pasgeboren kalfjes), gelatine (een bindmiddel uit huid en beenderen), vislijm (gelatine uit membranen van de visblaas), caseïne (een eiwit uit melk) of varkensvet gebruikt.

Ook verschillende bieren en vruchtensappen worden trouwens met dierlijke eiwitten geklaard. 

 https://radar.avrotros.nl/nieuws/item/wist-je-dat-wijn-niet-vegetarisch-is/

 

Wie een flesje met het Europese vegan-logo koopt, is alvast zeker dat hij of zij van een plantaardig glas geniet.

  • Leuk 1

Deze post delen


Link to post
Share on other sites
5 uur geleden, JJ&A zei:

 

Sommige voedingsmiddelen bevatten dierlijke ingrediënten zonder dat we ons daarvan bewust zijn.

 

Interessant stukje JJ. Dit wist ik dus niet ,mooi weer wat geleerd.

Jammer toch dat zowat alles wat we eten en drinken van tips & trucs aan elkaar hangt.

groet,mevr.Grijpstra

Deze post delen


Link to post
Share on other sites

Nou moe! das nie eerlijk, niet! Tjemig zeg! 

We worden al  dagelijks belazerd met wat we eten en drinken!

En nu ook nog es met wijn! 
En ik let nog wel ZO goed op! 😮

(sommige dingen zetten ze ook niet op het etiket, he?)

Als het minder dan een bepaald percentage is, heb ik begrepen...?

Deze post delen


Link to post
Share on other sites

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic...

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Herstel opmaak

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in


×
×
  • Nieuwe aanmaken...