-
Items
3538 -
Registratiedatum
-
Laatst bezocht
-
Dagen gewonnen
109
JJ&A won de laatste dag op 22 juni
JJ&A had de meest gelikete inhoud!
Recente bezoekers van dit profiel
114773 profielweergaven
JJ&A's prestaties
Mankinds only hope (10/11)
1.5k
Reputatie
-
Ik heb regelmatig van deze man zijn Bushcraft bekeken en dit wil ik dan ook weer met jullie delen. Hij heeft een slaap plek gevonden tussen wat grote keien, de ene hangt over waar onder hij zijn plek kan maken, met een vuurtje om de koude nacht door te komen. De volgende dag gaat hij forel vangen en maakt het klaar met eikel meel waar hij ook een paar koeken van maakt.
-
Ondanks onze all seasonbanden zullen we door @klaus22 ons weer gaan verdiepen in de sneeuwkettingen, want je weet maar nooit hoe het weer winters als nog behoorlijk kan omslaan. Dank je wel @klaus22 en sla je vleugels maar goed uit op het forum.👍👏
-
Ik vind dit een zwarte schandvlek op het forum zoals er met dit kind is omgegaan een groot schandaal. Ik hoop dat de nu volwassen man hier als nog terug komt. Maar deze ervaring zal hem wel zeer wrang in zijn geheugen zitten, goed dat verschillende van deze beheerders van ons mooi forum verdwenen zijn om nooit meer terug te komen... En de anderen dat zo zo geklaagd hebben over dit kind dat hij zelfs werd geknot in het schrijven, verschrikkelijk om misselijk van te worden.
- 78 antwoorden
-
Ik laat mijn gedachten vaak wat de vrije loop, en soms kom je dan op ideeën die best bruikbaar kunnen zijn. Voor een shelter kun je de natuur zelf laten meehelpen. Als je de basis opbouwt tussen bestaande begroeiing, dan houden de wortels het geheel stevig vast in de grond. Dat geeft extra stabiliteit bij storm en regen. Je kunt het zelfs laten begroeien met een klimplant, zodat het één geheel wordt met de omgeving. Een ander idee is om dikke wilgentakken te gebruiken die nog vers zijn. Wilgen slaan makkelijk opnieuw wortel als ze vochtig blijven. Dan krijg je een soort levende constructie die steeds sterker wordt en geen houtrot heeft. Je moet het wel blijven onderhouden om het waterdicht te houden, maar het principe is mooi: de natuur werkt met je mee. En vroeger in Drenthe deden ze ook zulke slimme dingen. Mensen bouwden kleine veenhuisjes van gedroogde turf. Als turf eenmaal goed droog is, neemt het geen water meer op. Die huisjes konden zelfs drijven bij hoog water, terwijl de bewoners er gewoon in bleven wonen. Een uniek stukje vindingrijkheid uit onze eigen geschiedenis.
-
Gratis af te halen: 8 x NRG-5 OVER DATUM
JJ&A reageerde op Murk's topic in Eten, drinken en voorraad
Wij gaan ook niet zo bij onbekenden binnen, jammer als iemand het heel goed bedoellen, maar wij hebben te veel mee gemaakt. -
Kan je daar wat over vertellen @Roel, Je zal vast ook glad besneeuwde wegen hebben mee gemaakt. Hoe was het rijden er op, zou zelf toch meer gespannen bergafwaarts rijden denk ik, dan met sneeuwkettingen.🙃 We hebben zelf in sneeuw rijden niet mee gemaakt, dan gebruiken we de wagen niet en gepekelde wagen mijden we zeker, dan houd hij even een winter slaapje.
-
Sorry beste @Rody, Ik heb me geheel niet verdiept in de mesh core.
-
Zijn dat ook vierseizoenbanden???
-
Dat was ook al het geval met het Romeins rijk.
-
De allerbeste tip, zorg voor een betrouwbare briefadres, een uitsteken gevulde oude leger rugzak, met een lelijke uitziende regenhoes er om heen, en een hele mooie het hangt er net vanaf waar jij je er mee moet vertonen. Weer afsluitbaar maken, Wel handig als je een pand wilt kraken om dat een goede accuboormachine, passende staalboor, en vervangende sloten hebt, *** vang het metaal op want dat verraad de slot verwisseling ***, dan kan het pand ook weer netjes afsluiten als je er even tussen uit wilt, ook moet je heel omzichtig te werk gaan, om geheel niet op te vallen. Voorzorg, Ook met koken dat kan je beter niet in het pand doen dat kan je aanwezigheid ook verraden, en verlichting in het geheel niet gebruiken, je moet alles op een vaste plek houden, dat je het op de tast kan vinden, en houd alles keurig netjes, bewaar gebruik spulletjes zoveel mogelijk in je rugzak, dat als je snel moet vertrekken, je het boeltje kan pakken en de beste uitgang naar buiten neemt. Pad vorming, Heb je het te maken met onkruid waar mee het pad is bedekt, mijd pad vorming wat duid op regelmatig belopen en dat trekt ook weer de aandacht van opmerkzame mensen, maak amper geluiden als je in het pand bivakkeert, en blijf op een gezonde manier alert want je moet ook niet van de wereld vervreemden dan ga je zeker opvallen. Verzorging, Zorg er altijd voor je je schoon bent, aangename geur (( b.v,b HOMME 24h antiperspirant **daar kan je ook je voeten mee behandelen**, droogshampoo )) en ga net gekleed. Houd je zinnen bij elkaar, daarom is goed water drinken van levensbelang, en eet zo gezond mogelijk ontwikkel dat ook je wijsheid in, want ziek worden kan jij je niet veroorloven. Bij een goede verzorging past ook aan je conditie doen, Eet, drink en slaap met wijsheid, dan is het ook minder zwaar om je conditie op pijl te houden. Beoefen dagelijks Tai Chi als verdediging je handelingen worden in je geest geprogrammeerd en zullen bij een aanval automatisch je reflex handelingen beïnvloeden, de dagelijkse beoefeningen geven rust in lichaam en geest, dat kan je uitstekend gebruiken als je onvrijwillig dakloos bent geworden. Goede leesmateriaal, en een schrijfblok om dingen van je af te schrijven, houd er ook een dagboek op na, kan als bewijs materiaal gebruikt worden.
-
-
Aluminium pannetjes zijn lekker licht en koken snel, dat klopt. Maar bij zure gerechten (tomaten, citroen, azijn, appelmoes, rabarber, enz.) kan aluminium kleine hoeveelheden metaal afgeven. Niet meteen levensgevaarlijk, maar voor regelmatig koken niet ideaal. Titanium en RVS geven géén stoffen af. Titanium is superlicht maar kookt minder efficiënt, RVS is het meest veilig en neutraal maar wat zwaarder. Aluminium is dus prima voor water koken of noodgebruik, Maar voor dagelijks koken — zeker met zure gerechten — zijn RVS of titanium gewoon betere keuzes. Het hangt er maar net vanaf wat je belangrijker vindt: gewicht, kooktijd of gezondheid. Alhoewel als je het af en toe gebruikt zal je geen gezondheidsproblemen ondervinden. Heel goed beste @Panoramix dat je dit weer voor ons hebt uitgezocht en getest.
