Ga naar inhoud

Panoramix

Lid niveau 2
  • Items

    590
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

  • Dagen gewonnen

    111

Panoramix won de laatste dag op 26 oktober

Panoramix had de meest gelikete inhoud!

1 Volger

Recente bezoekers van dit profiel

De recente bezoekers block is uitgeschakeld en zal niet meer getoond worden aan gebruikers.

Panoramix's prestaties

Specialist

Specialist (6/11)

539

Reputatie

  1. Op uw site geeft u 4 liter water per persoon aan 😉
  2. Wat Gerard zegt 👍🏼 behalve dan dat er geen communicerende vaten zijn . Er is geen verbinding ; Het wordt gescheiden door de vlotterventiel /Vlotterkraan.
  3. @Madeliefje sowieso . Daarom werkt een bordje of (nep) camera prima tegen vreemden. Maar het is een hypothetische kwestie, waarbij iemand doelbewust zijn huis zou willen betreden. Of misschien voor een vals gevoel van veiligheid voor JJ&A. Die kennis van mij met zijn hekwerk is angstig en heeft wat ander volk aan de deur dan ik normaliter. ikzelf ben weer een rare snuiter die de voordeur eerder niet afsluit of het alarm er bewust niet opzet als ik naar bed ga. Behalve als mijn vrouw op vakantie is . Zij hoort namelijk alles en schrikt wakker. Als ik alleen ben zouden ze beneden een feestje kunnen houden zonder dat ik wakker zou worden😋. Ik heb danook nog niet de leeftijd van JJ&A Eerlijkheidshalve ; Ik heb wel een veiligere woonomgeving, de achterdeur gaat hier enkel opslot bij vakanties. Als ik ook in Rotterdam zou wonen zou ik 230 op de voordeur knallen.
  4. Allereerst is die tank niet van hdpe maar ldpe volgens de beschrijving. En ja er hecht kalk en algen aan . Dus het zal toch ooit gereinigd moeten worden . Water mengt zichzelf en residu en andere deeltjes bezinken . Dus in hoeverre oud water aan de bovenzijde zich gaat bevinden snap ik niet helemaal. Een mechanische vlotter ventiel is de juiste keuze en betrouwbaarder dan een elektrische. Het is voor noodwater voorziening als de stroom uit valt.. denk ik , dus een elektrische vlotter heeft geen zin. Geen idee of je een slang aan die vlotterventiel van u kunt maken om de instroom naar onder te brengen. Ik weet niks over de waterpomp met je wasmachine. Ik weet wel dat de 44 liter waterverbruik enkel in uitzonderlijke gevallen gehaald kan worden en bij een volle machine , te veel zeep of elk ander wasprogramma met je hw80 machine er meer water verbruikt wordt. Je hebt het over een zolder . Dus ik neem aan een woonhuis . En geen camping . Iets om over na te denken: . Het is een 200 liter vat . Stel dat deze ook daadwerkelijk tot 200 liter gevuld kan worden ( ik denk het niet met de vlotter systeem maar oké) ik denk ook wel dat het als een gesloten systeem kan werken , dus lucht dicht met een houdbaarheid tot 6 maanden. Tank , vlotter kraan en pompje zit je net boven de 200 euro . Als je voor 100 euro flessenwater koopt van een gerenommeerd merk , dus niet eens goedkoop flessenwater. Dan heb je ook 200 liter met een houdbaarheid van 5 jaar , op zolder staan. Als je na 5 jaar weer opnieuw voor 100 euro flessenwater koopt . Heb je dus voor die 200 euro 10 jaar lang een gelijke hoeveelheid en gegarandeerd schoon drink water. En geen slijtage van tank en pomp en geen corrosie van de vlotterkraan. ik denk dus dat de aanschaf van flessenwater goedkoper , betrouwbaarder en veiliger is dan dit mooie systeem in een normale woonomgeving. Er zijn op dit forum discussies terug te vinden waarbij flessenwater ook nog veel langer dan de houdbaarheidsdatum gebruikt worden😉 ook leuk ! je hebt dan ook nog 5 liter kannen water voor 1,60 bij de ah . 200:1,60= 125 keer 5 liter dat is 625 liter water . Koel donker en geurarm opslaan , kun je al minstens 15 jaar overbruggen. Tegen die tijd zijn de vlotterkraan waterpomp en waarschijnlijk de watertank zelf al lang aan vervanging toe 🤓
  5. Als de voordeur naar binnen draait . Hoef je niks aan de buitenzijde te doen. En kan de opdek bescherming prima aan de binnenzijde. Wel bijvoorbeeld borgen met wat schuifgrendels. Maar zoals Igor en Roel met de hondjes , ikzelf met een hakbijl bij de voordeur. Voor sommige mensen is het handig om te weten langs welke weg men binnen wil treden. maw ik prefereer dat men hier via de voordeur naar binnen willen komen. Daar heb ik alles bij de hand en zowel van de ring deurbel camera en via het raam in de voordeur, een zeer goed overzicht van wat zich aan de deur begeeft.
  6. Mooi idee van @just me igor Vwb de voordeur , maar ik denk niet dat JJ&A van de bewoners commissie of vve iets aan de buitenzijde van de voordeur mag veranderen. Ik zag bij een kennis een tweede tralie achtige deur aan de binnenzijde ( een soort zelf gelast hekwerk) Zoiets zie je soms ook weleens in de film . maar nogmaals ik heb met criminelen gewerkt . Als de deur lastig is gaan ze gewoon door het raam naar binnen.
  7. Grapig als je dit topic terug leest en men zich druk maakte over plunderingen bij of na een shtf situatie. Wie had voorzien dat de jeugd winkels gaan plunderen uit verveling. Of als sidequest bij een demonstratie of een Halloween feestje. zo zie je maar wat 10 jaar geleden nog wilde fantasieën waren. Vandaag de dag toch heel actueel lijkt te zijn . Hetzelfde als de fantasie over vorming van burgermilities . In 2013 nog opkomend in Engeland en nu vandaag de dag vollop gaande in Nederland. @cyclist leerzaamheid is al echt zinnig. Kennis is macht. Heb je niet het vermogen om dat op te nemen of vast te houden . Zorg dan dat je de boeken hebt. Je lijkt soms ook een beetje verdwaald in de preppers wereld . Met je bil en bol enz . Mijn vriend in de VS kon elk jaar zijn huis verliezen aan orkanen of tijdelijk niet bij zijn huis komen vanwege overstromingen of omdat de wegen dicht zitten door puin en omgevallen bomen. Voor hem is een BOL essentieel. Wij in Nederland moeten gewoon zorgen dat we zo lang mogelijk in ons eigen huisje kunnen blijven zitten. je moet preppen aan je eigen leefomgeving en standaard. Dan is preppen ook daadwerkelijk zinnig. Daarnaast moet ook de intentie zuiver zijn . @Roel heeft zijn moestuin voor de kwaliteit en de onafhankelijkheid. Jij wil een moestuin in je flatje voor een shtf situatie , daarvan kun je jezelf inderdaad afvragen hoeveel nut of toegevoegde waarde dat heeft in Nederland. Doe je dit voor het lekkere en het goedkope dan is je intentie zuiverder. terug on Topic . plunderingen in winkels is schijnbaar een nieuwe trend . Leegkopen van winkels niet zo zeer , maar leeglopen van winkels door een internet storing of cyberaanval blijkt wel actueel. Het leegplunderen van woningen is nog maar een hele kleine stap verder bij die gekke demonstraties . Je ziet dat omstanders bij demonstraties, al aangevallen worden, het binnentreden en plunderen van hun huizen is niet meer ondenkbaar. Veel leden hier zijn daar enigszins op voorbereid, ben je dat niet. Dan is het niet geheel onzinnig om je daar wat op te oriënteren ( better safe than sorry )
  8. Ik heb het blog gezien . je bent links of rechts daar waar je reflex is . Dat is terug te leiden naar de hersenen. De rest is aangeleerd ambidexter. Je kunt je motoriek wel veranderen of tijdelijk aan passen , gelijk alle andere ervaringen hier, met gerelateerde arm blessures. Maar de hersenen zullen die switch niet maken . Wel zie je lichte aanpassingen terug in de hersenen. Hetzelfde als dat linkshandige kindjes vroeger perse met rechts moesten gaan schrijven. Die zijn daar dus ook nooit rechts van geworden. Die bleven links handig. Hooguit gedeeltelijk ambidexter. ik heb zelf ook blessures aan mijn rechter ‘voorkeurshand’ en ben daardoor ook noodzakelijk ambidexter geworden. ( deswegens heb ik zoveel tijd hier op het forum 😉) Dus ik ken het principe uit de eerste hand . Nu wat ik na aanleiding van het zien van je blog gezegd wilde hebben. En dan met name over dat schrijven . Het kan op allerlei manieren verklaard worden, maar het beangstigt mij ook een beetje . Het neigt een beetje naar hersenschade. Ik weet het niet hè . Het kan ook omdat je extra geconcentreerd schrijft met links en ik weet ook niet hoe snel het allemaal gaat . Bv rechts vlug vlug en links gecontroleerd en geconcentreerd. ik ken u verder niet dus ik weet ook niet hoe fanatiek en fantastisch u het zelf vindt , om de zaken met links te doen. Het lijkt in uw blog dat uw verwondering zelf ook groot is . In dat geval zou ik het toch eens voorleggen bij de huisarts.
  9. Ik had niet de intentie om de helpende hand te bieden. Verfrissend dat het besef er is gekomen, dat hier heel weinig jongeren actief zijn. Dat was de essentie. Met enig tijd en aandacht was bij u ook in eerste aanzet, het besef geweest dat u hier uw doelgroep niet zou gaan bereiken. Maw u heeft blijkens niet eens de tijd genomen om hier vijf of tien minuten gericht rond te kijken op dit forum. En uw oproep anders te formuleren. ik ga u dus ook niet belonen, door de juiste fora , platforms en kanalen aan u op een blaadje te gaan presenteren . Maar, na aanleiding van uw enigszins respectvolle reactie. Is het wel zo fair om u te attenderen op de Google zoek opdracht : ‘preppende jongeren’ succes !
  10. Wat een waardeloze journalistiek. Ik snap best dat je wat lijntjes uit wil gooien. Maar zo maar een beetje willekeurig is echt kansloos. zou je zelf eens, niet wat meer tijd en aandacht aan je research gaan besteden!
  11. Plant deze week witlof wortels . Prima binnen in een bak met een deksel erop . Vanaf Sinterklaas kun je ze dan al eten .
  12. Schuur papier gespannen over een plankje werkt ook super ! Heeft ook dezelfde grit nummers dus 600 800 1000 schuur velletjes . Waterproef schuurpapier. Dat is zeg maar een wegwerp variant op een slijpsteen. Je kunt de levensduur nog een beetje verlengen door eerst tape tegen de onderzijde te plakken. ( het scheurt snel) Dat is ook het voordeel van dat hornbach mes . De carbonstaal is vrij makkelijk te slijpen . Dat was een goede aankoop. Bij de Action heb je gevarieerd aanbod . Gewoon goed in de gaten houden . Ik heb er zelf weleens diamant slijpstenen zien liggen ( drie in een pak) , messenslijpers bij het keukengerei . En ik heb er bijvoorbeeld, ook zelf een zakmes met ‘kindersluiting’ gekocht , ik had zoiets nog nooit gezien . Maar dat camping spul ligt er alleen in het voorjaar.
  13. Volgens mij werkt de site plukplek alleen voor datgene wat er nu te oogsten valt . Heb net voor de eerste keer op die site gekeken , dus het kan ook aan mij liggen. Het zou wel kunnen verklaren waarom er geen winterpostelein erbij staat . Het is nog een beetje vroeg in het jaar . misschien kan dit helpen 🙏🏼. Er zit ook een kaartje bij : https://www.floravannederland.nl/planten/winterpostelein
  14. Hultafors HVK ( craftsman’s knife ) . na al een tijdje met de hornbach mora knive tevreden gespeeld te hebben . Weer een nog goedkopere nieuwe ontdekking gedaan het hultafors werk mes voor €6 euro . Met een beetje vergelijkbare specificaties. Maar zelfs nog een dikker lemmet en werkelijk waar perfect geslepen, komt dus scheermes scherp uit de verpakking. Ze adverteren daar ook mee dat het geslepen is en gestropt is op leer. Een vel papier snijdt het in een ruk door. Daarnaast ook nog 8 gram lichter dan de hornbach versie . Ik vermoed dat de tang niet zo ver door zal lopen , maar dat weet ik niet . Het voelt even comfortabel in de hand als de hornbach/ mora hooguit iets minder grip . Toch een leuk werk mes of neck knife . Of back up knife in je Bob . Of met zijn scherpe rug van het lemmet en de scandi lemmet ook als bushcraft mes zeer geschikt , en voor de firesteel. Aan de schede zitten heel veel draag mogelijkheden en een ophang oog . Dus aan een smalle riem aan een knoop of om je nek . binnenkort zal ik het eens uitgebreid testen .
  15. Ow je hebt helemaal gelijk er zijn echt wel mogelijkheden . Waterkers sla spinazie uien , radijs volgens mij . Maar voor de beginner lijkt het me niet zo handig . En je hebt volgens mij veel oppervlakte nodig om 1 maaltijd bij elkaar te krijgen . Ik heb er zelf ook niet veel verstand van , het lijkt mij echter dat het dan binnen juist weer te warm gaat worden. Nogmaals als je bereid bent met afgesloten ruimtes en lampen te werken kun je veel meer . Het leek mij gewoon een onhandige periode om als beginner met een moestuin te beginnen . Er zijn hier gelukkig verschillende leden die al jaren een moestuin hebben zoals bv Roel. Die zullen vast beter advies kunnen geven dan ik . verder zou ik winterpostelein in het wild gaan plukken , aangezien dat die een algemeen veel voorkomende soort in onze natuur omgeving is . Je hebt al snel 1 m2 nodig voor een maaltijd. Maar eh , misschien dat jij over een paar maanden als ervaringsdeskundige ons weer veel kunt leren.
×
×
  • Nieuwe aanmaken...