Ga naar inhoud

Alle activiteit

Deze stream update zichzelf

  1. Afgelopen uur
  2. Vwb verticaal farming . Dat is inderdaad geen succes verhaal geworden toen de energieprijzen ineens omhoog gingen enkele jaren geleden. En het gewas keuze bleek niet zo handig . Voornamelijk sla om precies te zijn . Wat moet je ermee. Anderzijds zijn er natuurlijk duizenden bedrijven in Nederland die met kunstlicht kweken ( dus ook led). Zowel flora als fauna, dat was jij zelf even vergeten @Riko. Wat je ook even niet beseft is dat een vulkaanuitbarsting in 1815 natuurlijk ruim 100 jaar voor de verspreiding van kunstlicht heeft plaatsgevonden en ruim 150 jaar voor de wijdverspreide toepassing van kweek licht. Tijdens mijn studie begin jaren negentig, begonnen die experimenten met led-verlichting pas . Wat natuurlijk ondertussen integraal wordt toegepast. Ow en terzijde maar niet de minste de toepassing van kweken zonder aarde ( voornamelijk ontwikkeld voor de ruimtevaart) maar wat dus feitelijk veel interessanter en revolutionairder is dan kweken met kunstmatig licht. Dus stel een heel akelige situatie, met een vulkaan uitbarsting, waarbij zonlicht niet meer tot de aarde doorbreekt. Dan is die voedselvoorziening echt een onderwerp van de minste zorg. Grotere zorg is de afkoeling en wat denk je van het zuurstof gehalte in het water en de lucht . Verreweg het meerendeel van de flora en fauna welke zuurstof produceren, doen dit onder invloed van zonlicht. Als je daarbij optelt de overbevolking en ontbossing van de aarde tov 1815 . Dan zou ik me meer druk maken dat ik het stik benauwd krijg ipv dat ik honger ga lijden. dus als er dan een aspect is wat door de wetenschap en overheden wordt verzwegen dan is het dat wel . je kunt het volk ook niet rustig houden of handvatten ervoor aanreiken , dat men zich hier tegen kunnen wapenen of een noodpakketje voor Aanschaffen. Dus die informatie wordt inderdaad niet gepropageerd. Dat geeft ook alleen maar paniek onder de bevolking, en er is ook helemaal niks tegen te doen . Dus wordt dit bijna altijd verzwegen 😉. Maar ok jullie weten het nu ook. De halve wereld bevolking gaat gewoon stikken bij zelfs een partiële planetaire as verduistering t.g.v. een enorme vulkaanuitbarsting. Gewoonweg nog buiten de ademlucht vervuiling, dat het zuurstof gehalte, uiteindelijk met meer dan 70% wordt gereduceerd. terug on topic al die media en journalisten die ons hier benaderen, zijn vooringenomen. En aan sensatie journalistiek valt er gewoon meer te verdienen . Hoe integer een journalist ook kan zijn. De eindredacteur en eigenaren zullen toch alleen maar plaatsen wat hun handig voorkomt. En dat is 100 % afleiding en misleiding. Of zoals ze het zelf zeggen, om draagvlak te creëren voor een bepaald standpunt aspect of gepropageerd onderwerp. gezien de vele demonstraties in ons land over zaken die duizenden tot tienduizenden kilometers verderop plaatsvinden. Waar wij feitelijk helemaal niks mee van doen hebben. Zijn ze toch nog steeds succesvol.
  3. Vandaag
  4. Ik heb een keer een een filmpje van prachtige lichtgewicht demontabele motorfiets op het forum geplaatst maar kan het niet meer terug vinden, dat wat een geweldig toestel je kon het zo in de kofferbak van de auto doen en er dan overal mee door heen crossen, het had hele dikke soepele banden je kon er moeiteloos trappen mee op en af rijden en zelf bergachtig gebied met gemak door crossen moet je even een stukje klimmen dan nam de persoon het motorfietsje op de rug, of als iets net te hoog was gebruikte hij het toestel als trapje en trok het dan met een touw omhoog om dan verder te rijden, ook drassig gebied had hij geen moeite mee, ja heel jammer dat ik het niet terug kan vinden.
  5. Ja die heb ik ook gekregen van mijn moeder die kon je vroeger krijgen bij de Apotheek om de gegevens van medicatie te kunnen lezen. Nog te koop maar voor een beste prijs: https://nl.grandado.com/products/solar-concentreren-lens-fresnel-lens-400x300mm? Maar dan heb je ook wat, haha.
  6. Ha een mooi toestel zal kijken of het nog ergens te koop is.
  7. Hee bedankt beste @Panoramix De poffertpan: ouderwets gereedschap waar je op kunt bouwen Hier in het Noorden noemen we ’m gewoon een poffertpan, elders doen ze interessant met wonderpan, maar het is precies hetzelfde ding: een stevige pan met een gat in het midden waarmee je zonder oven tóch brood, cake, poffert en hartige schotels kunt maken. Ideaal als je off‑grid zit of als de boel een keer uitvalt. Het gebruik is simpel. Je vet de pan in, strooit er wat paneermeel in als je dat gewend bent, en dan komt het detail dat veel mensen vergeten: plaats het inzetplaatje of onderzettertje onder de pan als jouw model dat heeft — dat voorkomt aanbranden. Daarna vul je de pan tot ongeveer twee‑derde, deksel erop en rustig laten gaan. Geen hoog vuur, geen haast. De pan werkt als een mini‑oven: langzaam op temperatuur komen en de warmte verdeelt zich vanzelf. Brood is meestal in drie kwartier tot een uur klaar, poffert heeft wat meer tijd nodig. Maar het mooie is: deze pan werkt overal. Gas, petroleumstel, houtkachel, rocket stove — maakt allemaal niks uit. In een SHTF‑situatie kun je er nog steeds fatsoenlijk brood mee bakken. Geen wonder dus dat dit soort ouderwets gereedschap nog steeds meegaat van generatie op generatie. Kort gezegd: geen magie, gewoon praktisch. En soms is dat precies wat je nodig hebt. Extra recepten die perfect werken in de poffertpan 1. Basisbrood (SHTF‑proof) Ingrediënten 500 g bloem 7 g droge gist 10 g zout 300 ml water Bereiding Meng bloem, gist en zout. Water erbij, kneden tot soepel deeg. 45–60 min laten rijzen. Ingevette pan vullen tot ⅔. 20–30 min na rijzen. Op laag vuur 45–60 min bakken. Even laten rusten voor je ’m eruit haalt. 2. Eenvoudige poffert (zoals oma ’m maakte) Ingrediënten 250 g bloem 250 g zelfrijzend bakmeel 2 eieren 250 ml melk Snuf zout Handje rozijnen (optioneel) Bereiding Alles mengen tot een dik beslag. Rozijnen erdoor. Pan invetten + paneermeel. Beslag erin, deksel erop. 1,5 tot 2 uur op laag vuur. 3. Hartige panbroodschotel (camping/SHTF‑variant) Ingrediënten 300 g bloem 1 tl bakpoeder 1 tl zout 200 ml water Handje spekjes of gedroogde worst Ui of knoflook (als je het hebt) Bereiding Droge ingrediënten mengen. Water erbij tot stevig deeg. Spek/worst en ui erdoor. In de pan, deksel erop. 45–60 min op laag vuur. Stevig, voedzaam, en werkt zelfs op een houtkachel. Maar hier ook weer, dan komt het detail dat veel mensen vergeten: plaats het inzetplaatje of onderzettertje onder de pan als jouw model dat heeft — dat voorkomt aanbranden, en dat het bovenste deeg niet rauw blijft. Mijn moeder had ook nog een opzet oven die kon je op een gaspit zetten, en dan de poffertjes pan er in en alles wat je er in maakte werd perfect heerlijk gebakken. Mijn idee, Ik denk dat je deze opzet oven ook goed kon gebruiken boven een kampvuur met houtskool, om zo minder roetvorming tussen de dubbele want te krijgen, haha maar dat is mijn idee.
  8. Gisteren
  9. Roel

    Vraag Omroep West

    Tja, je kunt gelijk hebben... en gelijk wíllen hebben....🤔
  10. Jammer dat mijn uitleg blijkbaar niet duidelijk genoeg is overgekomen ! Je kunt uiteraard gewoon je eigen interpretatie aanhouden ,want laten we eerlijk zijn : we kunnen hier kort of lang over discussiëren maar dat heeft denk ik niet zoveel zin 💁‍♀️ Vat het op zoals het op jou overkomt,een verschil van inzicht is wat mij betreft geen probleem...
  11. Riko

    Vraag Omroep West

    Ja sorry hoor maar dit stukje komt op mij toch echt over als een suggestie dat de media (mogelijk) verantwoordelijk is.
  12. Opnemen mag, maar is niet nodig! Goed lezen wat ik heb geschreven aub!!! Ik verwijt journalisten /de media enkel dat men zich niet neutraal en integer opstelt. Dat is iets anders dan dat ik ze verantwoordelijk stel voor ellende en dreigingen. Dat ze zich daarmee ,om het in jouw eigen woorden te zeggen , laten gebruiken als poppetjes in een poppenkast...? tja.....🤷‍♀️ Bovendien is dit uiteraard slechts mijn persoonlijke mening, het staat eenieder vrij zijn/haar medewerking te verlenen aan wie hij/zij wil !! Heb ik goed begrepen dat je pas onlangs lid geworden bent bij ons forum ? Dan heb je wellicht ook onze Voorstelronde inmiddels al wel gelezen? Nieuwe leden heten wij daar graag welkom ... groet, mevr.Grijpstra 👋
  13. Waarom ze aangeschaft worden? Mijn inziens is dat omdat ons aller lontjes steeds korter worden en er steeds makkelijker gedreigd word met van alles en nog wat. Ik ben een uitgesproken anti-Trumpist/Wilders/Baudet en steek dat ook niet onder stoelen of banken. Dat heeft er al in geresulteerd dat mijn gegevens achterhaald zijn (kan alleen op illegale wijze zijn gebeurt) en dat is online gedeeld. Dat is een bedreiging. Met deze schietklaar met .50 steel balls van 8 gram voel ik me wat meer op mijn gemak. https://www.staaloutdoor.nl/vesta-pdw50-sentinel-co2-50.html
  14. Ik had De bekende Sheridan 5.5mm pompbuks in een modern jasje! Met een uitstekende kijker er op, ja voor mij was het toen, een prachtig werk er mee te schieten. Vroeger als jong knaapje begon het schieten al speels, met in gedachte ooit NL te verlaten en in de boesboes te leven, en gebruikte allerlei dingen voor, schieten met katapult, pijl en boog, haha met elastiekjes muggen van het plafon schietend, en dat was altijd raak. Een keer vroeg mijn moeder op een dorps-bazaar of ik met een windbuks wilde schieten, haha de buks was een beetje te zwaar voor mij maar toch hebben we heel wat mooie prijzen in de wacht kunnen slepen, een opgeleide soldaat naast mij was stom verbaast ik schoot alle prijzen voor zijn neus weg, tot de buks mij toch te zwaar werd en ik er mee ben opgehouden, maar het had mijn interesse wel versterkt om ooit zelf een luchtdruk wapen te kopen.
  15. Afgelopen week
  16. Riko

    Vraag Omroep West

    Ja nu moet ik het toch even een beetje opnemen voor Frank en zijn collega's hoor. Mevrouw Grijpstra lijkt hierboven te suggereren dat 'de media' verantwoordelijk is voor veel ellende en dreigingen maar net als veel politici zijn ook veel journalisten slechts wegwerp poppetjes die simpelweg worden vervangen zodra ze weigeren om zich aan 'het script' houden. Hierdoor hou je weinig gezonde appels over maar sommigen (wellicht Frank) zijn wel degelijk integer en neutraal waardoor ze wat mij betreft een kans verdienen. Degenen die het corrupte script van achter de schermen uit (laten) voeren zijn mijn inziens hoofdverantwoordelijk voor de ellende die ze opzettelijk veroorzaken en niet de poppetjes in de poppenkast. Dat gezegd hebbende komt deze oproep van Omroep West wel een beetje over als een poging om een soort Man bijt hond-achtig interview af te kunnen nemen met een vertegenwoordiger die de reputatie van preppers nou niet bepaald ten goede komt. Misschien zit ik helemaal fout hoor en zijn ze oprecht geïnteresseerd in het Hollandse prepwereldje, maar het kwam op mij een beetje over als de zoektocht naar een 'gekkie' die wel eventjes op camera wil laten zien hoe goed hij gemuteerde zombies kan afweren met z'n ninja stokjes. Hilarisch dat zo'n fragment ook moge zijn, het is natuurlijk niet de bedoeling dat de prepgemeenschap op deze manier als een zooitje mafklappers wordt weggezet. Wij zijn over het algemeen gewoon redelijk normale mensen die zich ernstige zorgen maken over allerlei kwetsbaarheden binnen ons systeem en bereiden ons daarom voor op een situatie waarin we niet meer kunnen reken op dat systeem. En zo raar is het niet om je goed voor te bereiden op langdurige rampen want er zijn allerlei groeperingen die om uiteenlopende redenen maar wat graag van 'het plebs' af willen komen. Dit soort groeperingen zijn prima in staat om ons systeem te infiltreren en van binnenuit ervoor te zorgen dat we als land niet goed zijn voorbereid op vermijdelijke rampscenarios zoals een supervulkaan uitbarsting. In 1815 schijnt dat voor het laatst gebeurt te zijn en door al het as dat toen in de atmosfeer belandde werd de zon ruim een jaar lang geblokkeerd waardoor er geen gewassen konden worden verbouwd en heel veel mensen stierven van de honger. Het is een kwestie van tijd tot de volgende uitbarsting van een supervulkaan de zon gaat blokkeren en dat weet men. Die Yellowstone vulkaan in Amerika schijnt nog veel groter te zijn en zou volgens wetenschappers de zon ongeveer 7 jaar kunnen gaan blokkeren. Geen noodvoorraad die daar tegen op kan. Max een maand of 6. Het is dus op zijn minst een beetje vreemd dat onze veiligheidsdiensten niet maximaal inzetten op 'vertical farming' projecten waarbij LED lampen worden gebruikt om gewassen binnenshuis op te kweken. Die technologie bestaat al heel lang maar tot nog zijn er slechts twee bedrijven in Nederland die met LED lampen voedsel kweken. Onze politici zouden door onze veiligheidsdiensten hierover moeten worden geinformeerd en geadviseerd maar tot nog toe lijkt het een blinde vlek te zijn die ogenschijnlijk opzettelijk wordt genegeerd. Wel degelijk een goede reden dus om je heel goed voor te bereiden op een langdurige voedselschaarste want er lijkt iets niet helemaal te kloppen.
  17. En Frank had je nog wat 'wappies' gevonden voor je verhaal of ben je zelf inmiddels ook jerrycans water en potten pindakaas gaan inslaan nadat die pannekoeken bij de NCTV ons per brief vertelden dat we het zelf maar moeten uitzoeken als er stront aan de knikker is?
  18. Een Crosman 1377 pneumatisch luchtdruk pistool met wat upgrades zou mijn advies zijn. Klinkt voor sommigen wellicht wat vreemd om met een 4.5mm kaliber te jagen maar wees nou eerlijk, wat voor groot wild valt er nou nog te jagen in ons landje en hoelang voordat hetgene dat nog over is door andere preppers al is afgeschoten? En daarbij, dit ding past gewoon in je rugzak dus ook lekker discreet. Wel zo handig want in een situatie waarin er extreme voedselschaarste heerst zou 'het systeem' nog steeds overeind kunnen staan inclusief alle wetten die jagen verbieden. Met zo'n pistooltje in je rugzak kan je fietsend of wandelend wat eenden of iets dergelijks buitmaken en mee naar huis nemen zonder dat iemand je met zo'n handkanon ziet slepen. Om onnodig leed te voorkomen kan je speciale kogeltjes gebruiken die extreem veel energie afleveren. De H&N Baracuda Hunter kogeltjes zijn oorspronkelijk alleen geschikt voor buksen vanaf 40 joule maar als je tot halverwege de kop een kruisvormige inkeping maakt met een stanley mesje en een hamertje dan klapt hij ook open bij buksen met minder kracht. Kan je goed zien door op een homp klei te schieten. Het pistool zelf is ook op veel manieren aan te passen. Je kan een montage set halen om er een vizier op te zetten bijvoorbeeld. EDIT: Ik zie mensen steeds praten over konijnen jagen maar dat schijnt dus een vrij nutteloze hobby te zijn die zelfs dodelijk kan aflopen (voor de schutter). 'Rabbit starvation' schijnt regelmatig te zijn voorgekomen bij mensen die op een konijnenvlees dieet zaten. Er zitten bijna geen vetten en koolhydraten in dat vlees maar wel veel proteïne. Je lever heeft vetten en koolhydraten nodig om proteïne te kunnen verwerken dus loopt hij een soort van vast zeg maar. Proteïnevergiftiging heet dat.
  19. De Air Venturi Seneca Aspen lijkt me een uitermate geschikte luchtbuks voor preppers. Voor zover ik weet is dit de enige pcp luchtbuks met een ingebouwde pomp. Geen gesjouw dus met duikflessen of losse handpompen. Er zit helaas geen regulator op dus de druk bepaalt met hoeveel kracht het kogeltje wordt afgeschoten. Maar ze noemen het ook wel eens een zelf-regulerende buks omdat je na ieder schot (of een aantal schoten) weer handmatig kan bijpompen en dus op die manier de druk zelf reguleerd. Ik heb hem zelf nog niet aangeschaft want volgens reviewers zijn er wat problemen met afdichtringetjes die kapot gaan als je te snel pompt. Volgens anderen zijn die problemen inmiddels gefixed dus wellicht dat ik een poging ga wagen binnenkort. Vooralsnog blijf ik bij m'n kleine Crosman 1377 pistooltje. Het 4.5mm kaliber lijkt ongeschikt voor de jacht maar met het juiste kogeltje dat op de juiste manier is aangepast kan je hier wel degelijk op humane wijze klein wild mee buitmaken. Ik gebruik H&N Baracuda Hunter pellets. Eigenlijk zijn deze alleen geschikt voor buksen vanaf 40 joules maar als je met een stanley mesje en een hamertje twee kruisvormige inkepingen tot halverwege de kop maakt klapt het kogeltje bij impact mooi open en levert hij echt heel veel energie af. Daarnaast zijn die Baracuda's ook heel geschikt om te hergebruiken nadat je ermee hebt geoefend. Het zijn vrij zware en stevige pellets die niet zomaar vervormen dus als je met 2 of 3 pompjes van zo'n Crosman ergens op schiet dat de impact absorbeert kan je ze daarna gewoon in een leeg blikje doen en bewaren voor later. Wel eerst even wat Ballistol spul op spuiten om corosie te voorkomen. Ik gebruik een kartonnen doos waarin een lap spijkertsof van een oude broek is opgehangen. Werkt uitstekend. Gewoon in de bovenkant van de doos een streep eruit snijden en de lap erdoorheen laten zakken. die lap kan je met veiligheid spelden vastmaken om een stok of iets dergelijks zodat de uiteinden dan op de zijkanten van de doos kunnen rusten.
  20. Hi, Mijn naam is Suleyman en ik maak momenteel een korte documentaire binnen mijn opleiding Film & Documentaire. Voor deze film ben ik op zoek naar mensen die bewust hebben gekozen voor extra voorzieningen of oplossingen om hun veiligheid en zelfstandigheid te vergroten, en die hun overwegingen en motivatie willen delen. De film wordt een zorgvuldig en respectvol portret, waarin sfeer, beeld, compositie en persoonlijke drijfveren centraal staan. Privacy en veiligheid worden altijd in overleg afgestemd. Als je openstaat voor een gesprek (vrijblijvend en zonder verplichtingen), hoor ik graag van je via een privébericht. Dank voor je tijd en overweging! Suleyman
  21. Met Bug out, zal ik zeggen het beste géén enkele voertuig(en). Want als het gebreurt en ideréén wil vluchten dan zijn de wegen ook vol. Zelf kies ervoor om gewoon te voet te reizen heb ik géén stress over benzine kan overal komen zonder dat er hinder is door andere en of opstakels.
  22. Beste @plonie Als u het hele huis van stroom wilt voorzien, kunt u het beste de hoofdschakelaar in de groepenkast laten vervangen. Door een die geschikt is voor noodstroom. Zoals bijvoorbeeld deze https://elektradirect.nl/groepenkasten/hager/hager-lastschakelaar/hager-lastschakelaar-him/him404-omschakelaar-40a-4polig-3standen-1-0-2-7mod/? Ik heb de Huttenberg aggregaten eens opgezocht, en ik wil zeker uw aggregaat niet afkraken (ik heb een vergelijkbare aggregaat). Het probleem met deze aggregaten is dat de spanning niet zuiver is geregeld per fase. Daarmee bedoel ik, als je bijvoorbeeld L1 belast met bijvoorbeeld 1000Watt. Dan zal de spanning op L1 zakken en de spanning op L2 en L3 stijgen En dat kan veel meer zijn dan je verwacht. Ik heb een keer wat getest en kwam op 180V en de andere fasen op 260V. Voor wat losse lampjes is dat niet zo'n probleem (als die verdeel zijn over de fase), dan blijven de fase wel in balans. Maar stel iemand zet een waterkoker aan op L1, vervolgens branden apparaten op L2 en L3 door. Maar de beste test; ga eens zelf proberen wat de spanning doet als u de aggregaat ongelijk belast. Met een simpele Kwh meter die je in het stopcontact kan steken, kan je ook meten hoeveel spanning er op de fase staat. Ik was ook ooit van plan om noodstroom te maken op de groepenkast. Maar dan zal ik een veel betere aggregaat nodig hebben.
  23. Dank je wel voor je antwoord, en dat wordt puzzelen hoe we dat gaan doen. Als iemand weet wat er aangesloten kan worden om licht te hebben hoor ik het graag. Wij hebben een Huttenberg aggregaat gekocht voor noodgevallen. Gr Plonie
  24. Dank je wel voor je wijze reactie beste @Red Tja ons leven is een dikke traan, maar hebben zeker door al wat we hebben mee gemaakt ontzettend veel geleerd, wij hebben zeker de predicaat ervaringsdeskundigen op ons lijf geschreven staan op een heel breed vlak, met vele heftige trauma's waar we zelf altijd weer met eigen inzichten door heen zijn gekomen, en wij als stel hebben elke dag wel dikke humor en lol ondanks dat we al heel wat jaren in een totale isolement leven, en kinderen en klein kinderen moeten missen, daar hebben onze exen wel voor gezorgd, en kennissen en familie hebben opgestookt, ja dat is heftig, en ze hebben er ook nog voor gezorgd dat we dakloos werden. Heel jammer want wij zijn schatten van mensen, die altijd te zacht en goed zijn geweest. Maar een geluk bij een ongeluk wij als stel hebben zo ontzettend veel dingen gemeen, dat is onvoorstelbaar en we zijn echte overlevers. Met de boot gemist hebben, wij hebben als echte Nederlanders, vanaf vroeger al gehad dat we hier in NL (EU) niet thuis hoorden altijd het gevoel van heimwee, naar een fijne samenleving, waar iedereen elkaar waardeert en van elkaars gezelschap geniet en respect voor elkaar heeft, zoals we hier op het forum om elkaar geven, prachtig voor ons dat mee te mogen maken dat dan zijn we toch niet helemaal eenzaam, ja we zijn hier prachtige mensen tegen gekomen door de jaren heen, en nog steeds. Ja we hebben gewacht op het moment dat we zouden kunnen vertrekken naar een bestemming die bij ons zou passen, en dat zou zijn als we gepensioneerd zouden zijn hebben er helemaal naar toe geleefd met net genoeg huisraad voor ons tweeën, klaar om te vertrekken en het beetje aan huisraad konden laten ophalen door de kringloop winkels, alle goede spullen die we hadden hebben we door de jaren heen verkocht voor best nog wel een goede prijs. Maar de toestanden in de wereld zijn zo verslechterd dat we geen land zien die nog voor ons in aanmerking komt, dus hebben we op die manier de boot gemist, haha misschien ook wel beter zo, en nu proberen we het aller beste er van te maken binnen de mogelijkheden die we hebben, en dat gaat redelijk, binnen de grenzen. Ja zeker we missen ontzettend dat we buiten het forum om geen fijne vrienden of familie hebben, want we zijn heel sociaal en helpen een ander graag die het waard zijn, met elkaar wat van hel leven maken is prachtig daar doe je het voor. Ja en daar bij is het ontzettend triest dat onze kinderen zijn opgestookt door onze exen we hebben ze al vele jaren niet meer mee gemaakt en dat doet ontzettend pijn, daar moeten we ons steeds maar weer overheen zetten, en ja het lichaam gaat daar gebukt onder, maar onze geest blijft jong en onderneming lustig, die voelt zich niet oud en past niet bij ons, haha maar je komt er niet onderuit, want het is een feit dat de jaren voorbij vliegen, ja dat gaat razend snel, voelt niet als iets wat bij de mens past. Misschien was het wel goed wat over ons zelf bloot te geven, en heb het in vertrouwde handen gegeven. Heel misschien komen onze kinderen hier ook wel terecht en lezen ze onze verhalen, hoop van harte dat ze er wat aan hebben, en ook wat ze hier allemaal kunnen leren en van jullie kunnen genieten.
  25. I.p.v. De dure officiele kachel brandstof wat eigenlijk GTL is kun je veel beter rond kijken naar een petroleum boer. Deze zijn vaak veel goedkoper. Ik kook op GTL en verwarm op rode petroleum. In een Zibro kachel is geeft dat alleen CO2, geen CO of stikstof.. GTL walmt iets minder snel dan rode (authentieke) petroleum maar is wel iets duurder. Je kunt beide heel goed in je petrostel doen. Lampolie kan ook maar zou ik niet doen daar het minder calorische waarde heeft en duur is. Petroleumboeren zitten overal in nederland. In het westen zijn ze vaak goedkoper dan het oosten. De goedkoopste die ik gevonden heb is vanDeutekom in den Helder; levert door het land, is alleen wel slordig in het werken.
  26. echte TOPPERS !! 🤣 👍 nee hoor geintje natuurlijk.. want het is heel niks gek om zoiets op die manier te "oefenen" maar wat bedoel je precies met dat spullen verdelen? jullie hebt op elke plek zaken neergelegd die je daarvandaan snel kon meepakken ? begrijp ik het zo goed?
  1. Laad meer activiteit
×
×
  • Nieuwe aanmaken...