Ik gebruik al 40 à 50 jaar petroleumstellen. Ooit begonnen met gewone petroleum. Dat is goed te doen, maar als je hem lange tijd aan hebt voor bijvoorbeeld appelsap maken met een sappan (dan staat hij een week aan), wordt je van de lucht toch wel wat high.
Ben toen overgestapt op kerosine, te weten de Firelux Plus. In de Firelux Plus zit iets meer geur dan in de Firelux Clear, maar was voor mij niet merkbaar, want de Plus is al praktisch geurloos. Heb later ook een keer de Qlima geprobeerd (de Kristal Spark of Kristal Bright?), maar die ruiken meer dan de Firelux Plus.
Wil je voor de prijs gaan, ga dan naar de Action en haal daar kleurloze lampolie. Action heeft ook andere brandstoffen, de laatste keer heb ik een liter Bio-ethanol meegenomen om uit te proberen. Een andere mogelijkheid is het meenemen uit Duitsland of België als je daar toevallig doorheen komt.
Ik gebruik mijn petroleumstellen (een 1-, 2- en 3-pitter) om eten op te warmen, voor appelmoes, peertjes, sudderlappen, kaasfondue en nog veel meer andere dingen. Als er een keer een stroomstoring is, kun je nog steeds water koken voor een kop thee (of koffie) en ze geven lekker warmte af.